Permanentný makeup Bratislava

Miriam Madová

PERMANENTNÝ MAKEUP / o technikách

Dokonalý tvar obočia je základným pilierom na tváti. Či ide o muža alebo ženu, obočie si na človeku všimneme ako prvé. Ak máme navrhnutý správny tvar a namiešanú vhodnú farbu, ktorá ladí k vlasom a k tónu pleti máme zaručene dokonalý výsledok. Vtedy si nikto nevšimne, že na tvári máte niečo tetované.

Toto je štýl mojej práce spraviť to tak, aby si to nikto nevšimol :o)

Počas svojej 12-ročnej praxe som vyskúšala všetky dostupné techniky tetovania obočia a prišla som na to, ktorá z nich funguje najlepšie na všetky typy pleti. Víťaznou technikou sa stala púdrovo-tieňovaná / Magic shading/.
S touto technikou vám viem vykúzliť krásne obočie aj na zrelšiu, problémovú, mastnú, suchú alebo pórovitú pokožku.
Základom tejto techniky je tetovanie do všetkých smerov ale veľmi jemne a s vrstvením. Keďže sa netetuje hlboko, po vyblednutí pigmentu neostanú na pokožke farebné stopy.
Pracuje sa s dvomi typmi ihiel.

Miriam Madová

Ukážka mojich prác

Púdrová technika tetovania obočia

Púdrová

 • Pre mňa najlepšia technika tetovania, pretože je vhodná pre každý vek a typ pleti. Výsledok je krásne a prirodzene obočie. Najjemnejšie tetovanie aké bolo vynájdené.
 • Nebolí a nekrváca. Ako je to možné ? Táto technika spočíva v vpravovaní pigmentu do pokožky, ako keby sme pigment rozprášili ihlou po pokožke ale mnohonásobne vrstvili. Pigment sa postupne v pokožke ukladá.
 • Po zahojení vyzerá obočie upravene, jemne, bez ostrých kontúr.
Viac info
image

Čiarková

 • Čiarkových techník je niekoľko druhov : S podfarbením, bez podfarbenia. S ihlou alebo čepieľkou...
 • Čiarková s podfarbením, tetuje sa prístrojom a s ihlou, je lepším variantom a trvácnejším, menej dochádza k zmenám na pokožke. Ak je bez podfarbenia, neskôr môžete mať z čiarok nežiadúce pásiky, alebo fľaky. Pigment sa v pokožke časom odbúrava a bledne. Z hnedých čiarok sú fialové a podobne…
 • Ak je čiarková technika robená strojovo/ihlou, čiarky treba aspoň 3x zopakovať, aby sa pigment v pokožke usadil, tým sa však čiarka stáva hrubšou. To nepôsobí prirodzene a navyše ak sú čiarky veľmi pravidelné, robia dojem stromoradia. V inom prípade vytetované čiarky pripomínajú chrobačie nožičky. Veľakrát to pôsobí komicky. Časom sa hrubé čiary aj tak zlejú v pásiky alebo sa zlejú do fľakov.
 • Vidím to často...
Viac info
image

Microblading

 • znamená imitácia chĺpkov v obočí pomocou špeciálnych čepieľok, ktorými sa jemnými zárezmi do kože implantuje pigment do vytvorených zárezov v koži.
 • Jednoducho povedané ide o povrchové zárezy do kože, ktoré vydržia veľmi krátku dobu, procedúra je bolestivá a krváca. Navyše hrozí zjazvenie pokožky, pretože je veľmi ťažké odhadnúť hĺbku vpichu.
 • Takéto tetovanie nie je vhodné pre každý typ pokožky.
Viac info
image

Klasická

 • najstaršia technika tetovania, ide o jeden ťah ihly po pokožke, ktorý sa opakuje.
 • Tetuje sa hlbšie do pokožky, vydrží dlhšie. Nevýhodou je, že neskôr môže na pokožke zanechať nežiadúcu farebnú stopu.
Viac info

Za posledných niekoľko rokov sa techniky permanentného make-upu postupne vyvíjali, menili, zdokonalovali. Málokto vie, že máme až 13 techník tetovania. Niektoré z nich je možné vzájomne kombinovať tak, aby sme dosiahli čo najlepší a prirodzenejší výsledok.